Islandiešu producentes Ausas Rikardsdotiras lekcija par dejas kopienas attīstībuCeturtdien, 21. aprīlī 10.00 – 14.00  Zirgu pastā Dzirnavu ielā 46 212. telpā notiks islandiešu radošās producentes Ausas Rikardsdotiras lekcija un diskusija, kas veltīta dejas kopienas attīstīstībai ar praktisku soļu un risinājumu palīdzību: “SOLIS UZ PRIEKŠU. Dejas kopienas attīstības piemēri Islandē un Latvijā”

Lekcija un diskusija notiks angļu valodā. Aicināti dejas profesionāļi, mākslinieki,pasniedzēji, menedžeri un menedžmenta studenti un citi interesenti.

Islandē ir neliela, taču spilgta dejas kopiena, kuras pastāvēšanā būtiska loma ir līdzsvaram un apzinātai mijiedarbībai starp neatkarīgiem māksliniekiem, menedžmenta struktūrām, valsts atbalstīto nacionālo dejas kompāniju, izglītību, festivālu, publiku un citām mākslas jomām. Kā Islandes pieredze var noderēt mums un vai mēs varam iedvesmoties no citu veiksmēm un kļūdām?

Ausa Rikardsdotira (Asa Richarddottir) jau 22 gadus kā menedžere darbojas laikmetīgās dejas un teātra sektorā Islandē un starptautiski. Lekcijā viņa dalīsies ar savu pieredzi, dibinot vienu no pirmajiem neatkarīgajiem teātriem Reikjavikā un astoņus gadus vadot Islandes nacionālo dejas kompāniju, piedaloties vairākos Ziemeļvalstu-Baltijas un Eiropas sadarbības projektos, rīkojot turnejas, apmaiņas, kopproducēšanas projektus u.c. Lekcijai sekos praktiska diskusija, kurā tiks apskatīti konkrēti piemēri un darbības dejas vides attīstībai.

Kā šobrīd varētu raksturot Latvijas dejas kopienu? Ko vēlas dejas jomas profesionāļi un kas interesē publiku? Kā nodrošināt finansiālu un politisku atbalstu ilgtermiņā? Tie ir daži no jautājumiem, kas tiks uzdoti un risināti lekcijas un diskusijas laikā.

Lekciju un diskusiju rīko Latvijas Jaunā teātra institūts un tā ir daļa no projekta “Reģioni.Kultūra.Daba”, kas notiek ar EEZ finanšu instrumenta programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” un LR Kultūras ministrijas atbalstu.

 


Projekts “Reģioni.Kultūra.Daba” (nr. EEZLV04/GSKA/2013/04) tiek īstenots periodā no 2015. gada 22. augusta līdz 2016. gada 30. aprīlim., izmantojot EUR 54028,50 piešķīrumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta starpniecību. Projekta kopējās izmaksas ir 70 625,50 EUR, valsts līdzfinansējums 9534,44 EUR, biedrības „Latvijas Jaunā teātra institūts” līdzfinansējums 7062,55 EUR. Projekta mērķis ir Norvēģijas, Islandes un Latvijas mākslinieku un organizāciju sadarbība un mākslinieku rezidenču potenciāla izpēte un attīstība lauku reģionos.

www.eegrants.org

 

 Atpakaļ