Helenas Koulas un Jo Linnas Go atvērtā lekcija “In Between Time un starptautiska mākslas producenta loma nedrošā laikā”2016. gada 23. februārī plkst. 19.00 LKA Zirgu pastā Dzirnavu ielā 46 notiks producentu apvienības “In Between Time” radošās direktores Helenas Koulas un producentes Jo Linnas Go atvērtā lekcija “In Between Time un starptautiska mākslas producenta loma nedrošā laikā”. Angļu valodā, ieeja bez maksas, aicināts ikviens interesents.

In Between Time (IBT) ir ietekmīga starptautiska producentu apvienība Bristolē, kuru pazīst, pateicoties tās neparastajam siltumam, bezkompromisa programmām un spēcīgai saiknei ar skatītājiem. Lekcijā IBT dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja Helēna Koula un vadošā producente Jo Linna Go iepazīstinās ar IBT taktiku producēt un programmēt visaktuālākās un urdošākās mākslinieku balsis visparastākajā pilsētā – tās mākslas centros, mežos, villās, dokos un baznīcu pagalmos.

Helēna Koula ir producentu apvienības In Between Time (Bristole) mākslinieciskā direktore. Viņa sāka savu karjeru kā producente Mančestrā 90. gadu vidū, veidojot starpdisciplinārus projektus neparastās vietās: autostāvvietās, pamestās noliktavās, būvlaukumos, bankrotējušos lielveikalos. Tieši Mančestrā viņā nostiprinājās ticība eksperimentālai un brīvai mākslai un pārliecība, ka arī jauni mākslinieki un neparastas idejas spēj aizraut plašu publiku. 1996. gadā Helēna kļuva par Tramway vadošo producenti Glāzgovā, bet kopš 1998. gada strādā Bristolē, kur 2001. gadā nodibināja vienu no svarīgākajiem laikmetīgās performances un dzīvās mākslas festivāliem Apvienotajā Karalistē – In Between Time Festival. 2009. gadā Pola Hamlina fonds piešķīra Koulai prestižo Breakthrough Award (Izlaušanās balvu), atzīstot viņu par izcilu kultūras producenti. Koula strādā arī kā lektore, pasniedzēja, rakstniece un neatkarīga kuratore vietējā un starptautiskā mērogā.

Helēnas Koulas lekcija notiek programmas “Theatre Expanded” ietvaros, ko rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Igaunijas teātra centru „Vaba Lava”, Latvijas Kultūras akadēmiju un Fondu atvērtai sabiedrībai “Dots”. Projektu atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) Centrālā Baltijas jūras reģiona programma 2014-2020.Atpakaļ