Fotoreportāža: Vasaras skola 2022No 2022. gada 13. līdz 17. jūnijam Latvijas Jaunā teātra institūts rīkoja starptautisku Vasaras skolu desmit skatuves mākslas profesionāļiem no Portugāles, Lielbritānijas, Slovēnijas, Nīderlandes, Francijas, Beļģijas, Horvātijas, Vācijas, Ziemeļmaķedonijas un Latvijas. Vasaras skolas mērķis bija veidot diskusiju par klimata pārmaiņu ietekmi, rosināt padziļināt un dažādot šo tēmu atspoguļošanu savās praksēs, kā arī stiprināt ilgtspējīgas savstarpējās attiecības.

Piecu dienu laikā Vasaras skolas dalībnieki vietējo zinātnieku pavadībā devās ekspedīcijās pa Latvijas purviem un to takām. Ekspedīcijās piedalījās arī vietējie mākslinieki, kuri savās mākslas praksēs ilgstoši strādā ar tēmām, kas saistītas ar dabu un akcentē klimata pārmaiņu izraisītās sekas.

Foto: Andrejs Strokins

“ACT: māksla, klimats un pārmaiņas” ir Eiropas līmeņa sadarbības projekts, kura uzmanības centrā ir ekoloģija, klimats un sociālās pārmaiņas. Klimata krīzes, masveida izmiršanas un augošas nevienlīdzības laikā projekta partneri strādā kopā ar māksliniekiem, zinātniekiem un aktīvistiem, lai meklētu cerību, apvienotu plašu globālo perspektīvu ar specifiskām lokālajām iespējām un aicinātu rīkoties. “ACT” tīklojumā darbojas 10 partneri no 10 Eiropas valstīm. Papildu info: artclimatetransition.eu

  Atpakaļ