Dejpunkts 22. aprīlī



Ko deja un kustība nozīmē cilvēkiem dažādos vecumos un dzīves situācijās?  Izrāde-pastaiga “Dejpunkts” aicinās skatītājus paviesoties vairāku Pārdaugavas iedzīvotāju mājās un pievienoties viņiem uz deju, kurā dejotprasmei nav nozīmes.

Latviešu un islandiešu dejas mākslinieces, strādājot kopā ar dzīvokļu iemītniekiem un iedvesmojoties no cilvēku personiskās pieredzes, atmiņām un ikdienas kustībām, katrā dzīvoklī radīs unikālas horeogrāfiskās situācijas. Pārkāpjot mājas slieksni, skatītāji kļūs par daļu no mikronotikuma un tiks aicināti sekot vienkāršām instrukcijām, ar savu klātbūtni palīdzot veidot delikātu neverbālu tikšanos svešinieku starpā.

Izrādi Rīgā ir iedvesmojis islandiešu horeogrāfes Ausrunas Magnusdottiras darbs “Church of Dancy”, kas tapa 2015. gada vasarā Reikjavikā kā veltījums kaimiņiem, iedrošinot svešus cilvēkus satikties vienam pie otra mājās un kopā dejot.

Sestdien, 2017. gada 22. aprīlī 14:00, 15:00, 16:00
Dejpunkts

Pastaiga un dejas mikroizrāžu sērija Pārdaugavas iedzīvotāju dzīvokļos
Horeogrāfija: Kristīne Brīniņa, Agate Bankava, Ausruna Magnusdottira & Aleksandrs Robertss (Reikjavika) kopā ar iedzīvotājiem
Dalībnieki: Tims Brogdens, Vita Krastiņa, Edgars Ševčuks, Gunārs Lapinskis, Krišjānis Bērziņš, Liene, Jānis, Jurģis, Kārlis un Maija Brizgas, Ulugbeks Khahimovs, Ivans Levinskis
Producente: Laura Stašāne

Ieeja bez maksas ar iepriekšēju reģistrāciju, pēc kuras skatītājiem tiks sniegtas tālākas instrukcijas.
Uzmanību! Šobrīd skatītāju reģistrācija ir beigusies, jo visas vietas ir aizpildītas. Ņemot vērā interesi, mēs mēģināsim radīt papildu vietas un ziņosim par to mājas lapā un sociālajos medijos.

Izrādes dienā 22. aprīlī tikšanās vietā skatītāji saņems apkaimes karti ar norādēm un nelielās grupiņās dosies pastaigā pa Pārdaugavu, šķērsojot Dzirciema un Āgenskalna, publiskās un privātās telpas robežas. Pastaigas laikā varēs apciemot 4 dzīvokļus, sekojot vienam no maršrutiem.

Izrādes garums ar pastaigu – 1h.

Rīko Latvijas Jaunā teātra institūts.

“Dejpunkts” ir daļa no starptautiskās programmas [DNA] aktivitātēm Latvijā un notiek ar  ES programmas “Radošā Eiropa”, VKKF, Rīgas domes un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Kultūra” atbalstu.

Paldies visiem dalībniekiem un kaimiņiem, kā arī Mirdzai Ķīlei no Rīgas Kurzemes rajona pensionāru apvienības un Elzai Straupmanei no LU Botāniskā dārza.

Foto: Jānis Pipars

 

 



Atpakaļ