Dejas ateljēNo 5. līdz 16. septembrim Zunda dārzā Pārdaugavā notiks “Dejas ateljē” – starptautiska radošā laboratorija, kurā piedalās pieci jauni dejas mākslinieki no Somijas,  Latvijas un Portugāles.

Kāda ir radošā darba vērtība? Vai radošam procesam ir vieta ārpus studijas vai mēģinājumu zāles – pilsētā, bibliotēkā, skvēros? Vai to var piedāvāt skatītājam tāpat kā piedāvājam izrādes?

“Dejas ateljē” laikā horeogrāfi nodarbosies ar izpēti, refleksiju, strādās publiskajā telpā un rīkos divas atvērto durvju dienas, kad darbosies publikas priekšā, sarunājoties, aicinot vērot vai sekot līdzi un kopīgi piedzīvot to nedefinējamo stāvokli, ko sauc par radošo procesu.

Ideja meklēt alternatīvas formas radošā procesa norisei un prezentācijai radās somu horeogrāfam Veli Lehtovāram 2012. gadā. Kopš tā laika viņš ir realizējis laboratoriju sēriju vairākās Eiropas pilsētās – Briselē, Helsinkos, Stokholmā, Lisabonā, Juvaskilā, iesaistot vietējus un starptautiskus māksliniekus. Rīgas laboratorijā kopā ar Veli Lehtovāru piedalīsies portugāļu dejotāja Marija Silva Fereira un trīs spilgtākie savas paaudzes latviešu horeogrāfi Elīna Lutce, Krišjānis Sants, Kristīne Brīniņa.

Divus vakarus “Dejas ateljē” vērs durvis apmeklētājiem un visu vecumu skatītāji ir laipni gaidīti iegriezties Zunda dārzā jebkurā laikā no plkst 18.00 līdz 21.00 un uzkavēties tik, cik ilgi tīk!

Piektdien, 9. septembrī
Zunda dārzā Daugavgrīvas ielā 31-k5, blakus augstsolasa RISEBA centram H2O6 (karte)
18.00-21.00

Ceturtdien, 15. septembrī
Zunda dārzā Daugavgrīvas ielā 31-k5, blakus augstsolasa RISEBA centram H2O6 (karte)
18.00 – 21.00

Ieeja bez maksas.

Darba dienu laikā “Dejas ateljē” viesosies arī vairākās Rīgas publiskajās telpās – 13. sep[tembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un 14. septembrī laukumā aiz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja.

Projekts ir daļa no starptautiskās programmas [DNA] Departures and arrivals aktivitātēm Latvijā un notiek ar ES programmas “Radošā Eiropa” un Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un iniciatīvu Free Riga.

 Atpakaļ